Żel, spray, mydło – prawidłowa higiena dłoni

Prawidłowa profilaktyka to podstawa w walce z koronawirusem. Najskuteczniejsze środki ochrony nie zdadzą egzaminu, jeśli nie będziemy stosowali ich tak, jak trzeba. Na przestrzeni ostatnich miesięcy na rynek trafiło mnóstwo płynów, żeli i chusteczek antybakteryjnych, których stosowanie jest na chwilę obecną niezbędne.

Velodes żel i inne środki dezynfekcji

Mycie rąkWażne, aby każdorazowo korzystać z nich w sposób dokładny, aby precyzyjnie oczyścić skórę z bakterii. Przede wszystkim, żel lub spray musi być nakładany w odpowiednich proporcjach, by był w stanie wniknąć w każdy element na skórze. Mówi się, że kluczowa jest tylko wewnętrzna część dłoni, jednak w przypadku koronawirusa nie można bagatelizować zasad kompleksowej ochrony. Zatem myjemy ręce zarówno od środka, jak i na zewnątrz, pamiętając o paznokciach i przestrzeniach między palcami. Od naszych preferencji zależy, czy będziemy korzystać z żelu lub spray’a. To, co najistotniejsze w tym przypadku, to dobra marka. Warto na przykład zainwestować w Velodes żel do dezynfekcji rąk, który szybko wsiąka w skórę i nie powoduje lepkości. Środki dezynfekujące powinniśmy rozprowadzać po skórze przez około 30 sekund. Tyle wystarczy, by mieć całkowitą pewność, że specyfik rzeczywiście objął całą powierzchnię dłoni. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób na dezynfekcję.

Dezynfekcja dłoniŻel lub spray możemy mieć zawsze przy sobie, szybko wsiąka w skórę i nie wymaga kontaktu z innymi obiektami, na których mogą znajdować się bakterie. Należy jednak wiedzieć, że substancje tego typu zawierają spore ilości alkoholu, który prędzej czy później zacznie powodować suszenie i pękanie skóry. Dlatego jeśli zamierzamy korzystać w dużej mierze właśnie ze spray’u, powinniśmy zwracać uwagę na takie produkty, które mają właściwości pielęgnujące. Opcjonalnie można wyposażyć się w krem do rąk. Inną dobrą metodą jest nawilżana chusteczka antybakteryjna. Wystarczy wetrzeć ją w skórę i wyrzucić bez konieczności dotykania innych przedmiotów. Należy jednak wycierać ręce dokładnie tak, aby materiał objął każdy fragment dłoni. W bezpiecznych warunkach domowych sprawdzi się klasyczne mydło z wodą. Korzystając z naszego ręcznika i umywalki, nie musimy obawiać się o obecność bakterii. Mydło to również lepsze rozwiązanie dla osób, które mają wrażliwą narażona na pękanie skórę. Jest ono łagodniejsze, a jeśli dobierzemy takie, które ma jeszcze lepsze właściwości antybakteryjne, będzie spełniało swoją rolę tak tamo dobrze, jak żel czy spray.

Dobierajmy właściwe środki higieniczne odpowiednio do okazji. Zadbajmy o to, by zawsze mieć pod ręką odpowiedni zapas żelu, gdy wychodzimy z domu, a w łazience pełny zbiornik z mydłem w płynie.

Dodaj komentarz