Zalety porad psychologicznych online

We współczesnych czasach z coraz większej ilości usług można korzystać zdalnie, przy pomocy Internetu. Mogą być w ten sposób realizowane podstawy kształcenia, dodatkowe kursy, spotkania biznesowe, konsultacje, korepetycje i wiele więcej. Nic więc dziwnego, że pojawiła się także możliwość przeprowadzania sesji terapeutycznych online – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Pomoc psychologa dziecięcego

praca onlineNie da się ukryć, że konsultacje psychologiczne i sesje terapeutyczne za pośrednictwem Internetu mogą być dla niektórych rozwiązaniem bardzo wygodnym, a nierzadko niezbędnym – gdy z różnych powodów nie można dotrzeć osobiście do odpowiedniej placówki. Choć takie spotkanie wydaje się nietypowe, tak naprawdę niczym nie różni się od standardowego. Oferty placówek przeprowadzających konsultacje psychologiczne online skierowane są najczęściej dla dorosłych, młodzieży, a także dzieci. Jest to rozwiązanie korzystne szczególnie dla osób mieszkających w znacznej odległości do specjalisty i mają do niego utrudniony dostęp, osób niepełnosprawnych, a także osób mieszkających poza granicami kraju. Internetowe spotkania z psychologiem to także wygodne rozwiązanie dla osób, których nadmiar obowiązków uniemożliwia wizytę w poradni. Sesje online pomagają ponadto w zachowaniu anonimowości osobom, dla których jest ona bardzo ważna. Psycholog dziecięcy online pomoże dokładnie w takim samym zakresie, jak podczas sesji stacjonarnych.

psychologPsycholodzy oferujący sesje online bardzo często pomagają dzieciom mieszkającym na emigracji, gdzie – szczególnie w początkowych miesiącach – mogą mieć trudności z nauką w szkole, czy nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Z sesji online korzystają także rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi lub przewlekle chorymi, dodając im tym samym wsparcia i pomagając odnaleźć się w trudnej sytuacji. To także odpowiednia pomoc dla bardzo nieśmiałych i zamkniętych w sobie dzieci, które będąc w znanym i bezpiecznym, domowym zaciszu będą w stanie bardziej otworzyć się przed terapeutą. Odbywanie spotkań psychologicznych online niesie ze sobą także korzyści finansowe, gdyż często ta forma terapii jest nieco tańsza od standardowej formuły. Konsultacje psychologiczne online – zarówno te dla dorosłych, jak i dla dzieci – niosą za sobą wiele korzyści.

Podczas gdy niektórym łatwiej może przyjść nawiązywanie więzi i porozumienie z terapeutą podczas osobistych spotkań, dla niektórych mogą być one trudniejsze, lub fizycznie nieosiągalne. Warto zatem w zależności od osobistej sytuacji życiowej i finansowej wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla siebie i swojego dziecka.

Dodaj komentarz