Zalety delikatnych pieluch flanelowych

Obecnie coraz częściej młodzi rodzice chcą powrócić do starych i sprawdzonych metod na wychowanie dzieci, przy jednoczesnej akceptacji tego, że nieuniknione jest korzystanie ze zdobyczy ostatnich lat. Z tego względu, już do pierwszych dni po urodzeniu dziecka starają się ograniczać nowoczesne pieluszki na rzecz pieluch flanelowych. Tutaj pojawia się pytanie, czy robią to słusznie?

Delikatność flanelowych pieluszek

delikatność pieluchy flanelaJak na kawałek miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, który jest do tego bardzo trwały i wytrzymały na mechaniczne rozdarcia, cena za pieluszkę wykonaną z flaneli jest niewielka. Pod uwagę trzeba też wziąć fakt, że jedna pieluszka nie wystarczy dziecku na cały dzień, bo noworodka przewijać trzeba dość często, jednak zakup zapasu flanelowych pieluszek jest w rezultacie o wiele tańszym i przede wszystkim bardziej ekologicznym posunięciem niż ciągły zakup pampersów. Ponadto, wcale nie tak trudno o dostęp do pieluszek w sklepach, gdyż można na nie natrafić równie często jak na pieluszki jednorazowe. Do tego dochodzi możliwość wykorzystania każdej z pieluszek. Trwała, wykonana z flaneli posłuży również za chusteczkę i będzie ona towarzyszyła także, gdy dziecko usamodzielni się w kwestii przewijania, czego nie można powiedzieć o jednorazowej i bardzo często wyposażonej w klej wywołujący alergię pieluszce. Jeżeli rodzice maluszka chcą, mogą kupić także bardzo ładne i delikatne pieluchy flanelowe, które pomogą szczególnie w rodzinach, gdzie narodziły się bliźniaki.

flanelowe pieluchy delikatneZakup flaneli jest droższy, jednak warto mieć choć kilka wariantów pieluszek. Pieluszka flanelowa sprawdzi się również w innych kwestiach opieki nad małym dzieckiem. Przykładowo, posłuży za ręcznik do wytarcia delikatnej skóry i twarzy. Jeżeli mama będzie trzymała pieluszkę blisko siebie podczas snu, przesiąknie ona jej zapachem. Tak nasączona pieluszka z flaneli będzie dobrą przytulanką malca i sprawi, że pociecha szybciej zaśnie. W upalne dni wystarczy przykryć nią dziecko w wózeczku, by nie przegrzało się i nie zmarzło. Będzie także stanowiła cień, jeżeli rozpościera się nią nad kołyską. Warto jednak pamiętać, by nie zasłaniać szczelnie flanelową pieluszką wózka, w którym śpi dziecko, by temperatura wewnątrz może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę.

Pieluszki flanelowe mają bardzo wiele zalet, więc nic dziwnego, że wracają do łask. Często też lekarze zalecają zakładanie materiałowych pieluch u malutkich dzieci, by prawidłowo rozwijały się ich narządu ruchu. Dzięki nim dziecko może się znacznie szybciej rozwinąć i nie będzie miało w przyszłości problemu ze stawami biodrowymi.

Dodaj komentarz