Zabieg laserem frakcyjnym

Najogólniej mówiąc, depilacja laserem frakcyjnym odmładza skórę. Możemy go zastosować na twarzy, dłoniach lub dekolcie. W jaki sposób działa? Emitując dwutlenek węgla, przyspiesza regenerację zniszczonych fragmentów skóry. Znacząco poprawia jej stan między innymi pod względem pigmentacji i porów.

Dla kogo są zabiegi laserem frakcyjnym?

Zabieg laseremLaser frakcyjny oddziałuje na skórę w taki sposób, że jej komórki tworzą nowe struktury kolagenu. Dzięki temu możliwe jest usunięcie śladów spowodowanych trądzikiem, zmarszczek, piegów oraz zniszczeń skóry spowodowanych działaniem promieni słonecznych. Działa również kojąco na skórę szorstką, matową oraz na rozszczepione pory. Salony zlokalizowane w największych miastach Polski dysponują urządzeniem, jakim jest laser frakcyjny Łódź to dobry przykład, w którym warto poszukać salonów urody. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który musi upewnić się, że pacjent może poddać się działaniu lasera oraz opisać wszelkie zasady obowiązujące podczas jego przeprowadzania. Pacjent dostaje zalecenia, do jakich musi się stosować przed i po zabiegu. Otrzymuje również krem znieczulający, którego należy użyć godzinę przed rozpoczęciem. Metoda będzie kilkukrotnie powtarzana. O tym, jak często, również decyduje lekarz. Zależy to bowiem od stopnia inwazyjności i zmian, jakie zabieg ma wnieść.

LaserCzęstotliwość przeprowadzania zabiegów zamyka się w przedziale od jednego do sześciu tygodni. Działanie lasera różni się w zależności od wybranych ustawień, między innymi od stopnia mocy i czasu trwania jednego impulsu. Im większa moc, tym większa inwazyjność urządzenia. To z kolei skutkuje lepszymi efektami, ale również dłuższym czasem gojenia. Zabieg laserowy jest całkowicie bezbolesny. Przez około 2-3 godziny od zakończenia cyklu mogą pojawić się jednak drobne dolegliwości bólowe na skórze przypominające efekty oparzenia. Przez pewien czas skóra będzie zaczerwieniona i lekko naciągnięta. Jest to absolutnie normalne i nie powinno być powodem do obaw. Po kilku tygodniach czerwone ślady znikną. Będzie można wówczas ponownie stosować makijaż i różne kremy do skóry. Należy wiedzieć, że stosowanie laserów jest niewskazane między innymi dla kobiet w ciąży i karmiących. Osoby cierpiące na cukrzycę i łuszczycę również nie powinny podchodzić do zabiegu. Działanie lasera także jest niewskazane dla pacjentów, którzy stosunkowo niedawno przeszli operację chirurgiczną.

Konsultacja z lekarzem potwierdzi, czy jesteśmy stuprocentowo gotowi na rozpoczęcie cyklu zabiegów laserowych. To proces wymagający czasu, jednak poprowadzony odpowiedzialnie i w odpowiednim odstępie czasowym przyniesie niesamowite efekty, z których każdy będzie zadowolony.

Dodaj komentarz