Wyposażenie jeźdźca – koszulki jeździeckie

Wielu jeźdźców, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących pragnie zadbać o swój dobry wygląd podczas jazdy. Odpowiednia prezentacja może być szczególnie istotna podczas zawodów, kiedy to wzrok tłumów ludzi skierowany jest właśnie na konkretnego zawodnika. Wyposażenie się w odpowiedni strój sprawi, że rywale momentalnie poczują respekt do jeźdźca, a oglądający z zafascynowaniem będą czekać na popis umiejętności.

Wygodne koszulki jeździeckie

koszulki jeździeckieNa co warto zwrócić uwagę przy doborze właściwego ubioru do jazdy? Oczywistym faktem jest, że jeździec powinien wyposażyć się w odpowiednie buty jeździeckie czy asortyment zapewniający bezpieczeństwo. Jednak wbrew pozorom ważne mogą być również odpowiednio dopasowane koszulki jeździeckie. Na jednych z pierwszych lekcji jazdy na koniu, trener z pewnością zwróci uwagę na to, by ubiór przede wszystkim nie krępował ruchów jeźdźca. Niewygodny, ocierający i ciasny materiał może powodować dyskomfort u jeźdźca, a tym samym budzić niepokój u konia. Zwierzę wyczuwając nietypowe zachowania prowadzącego, może przestać słuchać jego poleceń, co może wpłynąć na wynik konkursu lub na satysfakcję z jazdy. Jakie zatem powinny być koszulki jeździeckie? Przede wszystkim wygodne. Osoby początkujące najczęściej mogą ubierać codzienne T-shirty, w których znacznie łatwiej nauczą się jeździć. Doświadczeni jeźdźcy szybko zauważą, że jeden typ koszulki nie jest wystarczający, aby połączyć wygodę z dobrą prezentacją.

koszulki jeździeckieTo właśnie dlatego inwestują oni w ubiór przystosowany do treningów, codziennej jazdy oraz turniejów. Każda z koszulek różni się od siebie, dbając jednocześnie o wygodę jeźdźca, a także o to, by jego wygląd przykuwał uwagę oglądających. Jako że jazda konna należy do bardziej eleganckich sportów, podczas wielu prestiżowych konkursów wymagana jest specjalna marynarka, kamizelka lub koszula. Najczęściej trenerzy pomagają w doborze najodpowiedniejszego ubioru do danej sytuacji. W opisach wielu konkursów zazwyczaj zapisane są informacje dotyczące obowiązkowego lub zalecanego ubioru. Koszulki jeździeckie wbrew pozorom stanowią nieodłączny element całego ubioru jeźdźca, który szczególnie dostrzegany jest podczas konkursów.

Na treningi oraz do swobodnej jazdy powinno wybierać się ubrania, które będą wygodne, nie będą krępować ruchów ani przeszkadzać podczas jazdy – ucząc się jazdy konnej, nie zwraca się uwagi na swój wygląd, lecz swobodę. Prowadząc konia, nie powinno budować się dyskomfortu, a jedynie skupiać się na kontroli jazdy, gdyż koń jest wrażliwy na każdy ruch człowieka i jego nietypowe zachowania.

Dodaj komentarz