Wygodne i modne sneakersy damskie skórzane

Choć modne sneakersy nosi dziś praktycznie każdy z nas, nie wszystkim znana jest jednak historia powstania tych niezwykle wygodnych butów, które pojawiły się już w XVIII wieku. W tamtym okresie wyprodukowano bowiem pierwszą parę butów posiadającą gumową, elastyczną podeszwę, która umożliwiała bezszelestne poruszanie się.

Sneakersy ze zdobieniami

sneakersy damskie skórzaneDzięki temu buty te z czasem zaczęto określać mianem sneakersów, nazwa ta wywodzi się bezpośrednio od słowa 'sneak', które oznacza skradanie się. Pierwsze pary butów typowo sportowych powstały w 1918 roku. Co ciekawe pierwsze sneakersy przypominały wyglądem bardziej trampki, ponieważ do ich produkcji użyto wówczas gumy oraz płótna. Obuwie to wyprodukował słynny Marquis Mills Converse, który posiadał ogromne ilości gumy, ponieważ założona przez niego w przeszłości firma zajmowała się produkcją opon. Pierwsze sneakersy szybko podbiły serca koszykarzy, którzy z czasem zaczęli reklamować je swym nazwiskiem. W 1949 roku powstały pierwsze duże marki, które po dziś dzień zajmują się produkcją obuwia sportowego na masową skalę. W tamtym okresie zaczyna również powoli zmieniać się wygląd sneakersów – buty przechodzą wówczas swoistą przemianę, wiele firm zaczęło przekształcać lekkie trampki w bardziej zabudowane adidasy, które posiadają o wiele grubszą mocniej usztywnioną podeszwę.

sneakersy damskie skórzaneSneakersy stały się bardzo popularne zwłaszcza w latach 80-tych, wówczas narodziło się również pojęcie tzw. mody ulicznej, która zaczęła wyznaczać najnowsze, modowe trendy. W tamtym okresie powstało również wiele typowo damskich modeli obuwia, które zaczęły nosić kobiety w różnym wieku. W latach 90-tych cenieni, światowi projektanci projektowali kolorowe modele sneakersów, które poosiadały przeróżne kształty. W okresie tym bardzo pożądane stały się zwłaszcza buty sportowe zapinane na wygodne rzepy, zapięcie to było wówczas powszechnie stosowane głównie w butach dziecięcych. Aktualnie sneakersy ponownie powracają do łask, najbardziej popularne modele reklamuje dziś wiele gwiazd światowego formatu. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza wygodne sneakersy damskie skórzane, które zdobione są dziś m.in. cekinami, ozdobnymi wstążkami, a nawet i szlachetnymi kamieniami. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że buty te noszą aktualnie wszystkie pokolenia.

Buty sportowe z powodzeniem zakładają więc dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby starsze. Niektóre tendencje oraz wzory (m.in. niegdyś szalenie popularne lampasy), z czasem ponownie powracają do łask, jednak przeważnie zostają przy tym w jakimś stopniu unowocześnione. Niektóre modele obuwia są również bardzo pożądane przez kolekcjonerów, którzy w pogoni za modą są w stanie zapłacić za nie nawet kilka tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz