Sukienki koronkowe na ważne uroczystości

Świat mody ma to do siebie, że istnieją w nim pewne wzory i tendencje, które nigdy nie wyjdą z użycia. Idealnym przykładem materiału, który po dziś dzień cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród Pań w każdym wieku, jest niewątpliwie koronka. Ten delikatny, misternie tkany wzór kojarzy się jednoznacznie z kobiecością oraz seksapilem.

Sukienka na każdą figurę

sukienki koronkowe	Nic więc dziwnego w tym, że suknie zdobione koronkowym wykończeniem można dziś spotkać w praktycznie każdym sklepie z odzieżą. Czy po lekko prześwitującą, transparentną koronkę powinny jednak sięgać również kobiety noszące większe rozmiary? Suknie zdobione koronką świetnie sprawdzają się na bardziej wystawnych uroczystościach. Materiał ten sprawia, że nawet bazowa kreacja o prostym, uniwersalnym kroju staje się znacznie bardziej elegancka, a nawet i ekstrawagancka. Nic więc dziwnego w tym, że koronki najczęściej używa się przy projektowaniu sukni wieczorowych, które świetnie sprawdzają się na oficjalniejszych uroczystościach, do których zaliczyć można m.in. bankiety, bale, wesela czy jubileusze. Czy sukienka koronkowa pasuje jednak na każdą figurę? Zdaniem topowych projektantów mody koronka znajduje dziś zastosowanie również w modzie plus size. Lansowanie niezdrowego rozmiaru „zero” zaczyna powoli odchodzić w niepamięć.

sukienki koronkowe	Projektanci zaczynają więc dostrzegać, że sporo współczesnych kobiet posiada krągłości. Suknie plus size z rękawami zdobionymi uznaje się dziś za najnowszy krzyk mody. Kreacje te nie tylko dodają zwiewności nawet bardziej topornym sylwetkom, ale również przede wszystkim fantastycznie wydobywają kobiecość, która drzemie przecież w każdej z nas. Warto przy tym podkreślić, że wbrew krążącej obiegowo opinii, suknie koronkowe dla Pań plus size wcale nie wżynają się w ciało i nie krępują ruchów. Do produkcji odzieży wykorzystuje się dziś bowiem głównie bezszwowe koronki wykonane z elastycznych, wytrzymałych materiałów. Nierzadko materiały te zdobione są również m.in. cekinami czy ozdobnymi kamieniami. Misterne zdobienia pięknie prezentują się na obnażonym ciele, które tym samym staje się ozdobą samą w sobie. Cenione w branży stylistki mody zgodnie więc twierdzą, że każda z pań powinna posiadać w szafie przynajmniej jedną koronkową sukienkę.

Warto więc podkreślić, że materiał ten nie jest już zarezerwowany jedynie dla szczupłych kobiet. Współczesna moda udowadnia, że każda z nas może wyglądać dobrze, bez względu na rozmiar. Puszyste panie mają prawo sięgać po to, w czym czują się dobrze, bez względu na zdanie otoczenia.

Dodaj komentarz