Smakowe herbatki rozpuszczalne – tylko dla dzieci?

Herbata to – zaraz po kawie – najczęściej wybierany napój do posiłku. Zazwyczaj sięgają po nią osoby, które cenią sobie przede wszystkim przyjemny smak, a nie pobudzenie. Herbata może mieć jednak znacznie więcej właściwości, a co ciekawe – może pobudzić jeszcze bardziej, niż kawa. Bardzo częstym wyborem są herbaty pakowane w saszetki.

Smaczna i zdrowa herbatka

herbatka herbalifeIch przygotowanie jest bardzo proste – wystarczy zalać tzw. ekspresówkę gorącą wodą i odczekać kilka minut. Do produkcji herbaty w saszetkach używa się gorszych jakościowo lub uszkodzonych liści, które nie spełniły warunków do znalezienia się w droższym wariancie, czyli liściastym. Herbata rozpuszczalna kojarzy się natomiast z bardzo słodkim napojem dla dzieci o owocowym smaku. Dietetycy często spierają się co do tego, czy jest ona zdrowa dla ludzkiego organizmu. Jednak dzięki nietypowej formulacji herbaty granulowanej, nasycenie jej odżywczymi składnkami jest znacznuie prostsze, niż w przypadku wszystkich innych gatunków tego napoju. Herbaty rozpuszczalne znajdują często zastosowanie w różnego typu dietach – zwłaszcza tych, które przeznaczone są dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Granulat można bardzo łatwo wzbogacić kofeiną, a także substancjami smakowymi. Dzięki temu, dostarczenie organizmowi pobudzającej substancji jest znacznie przyjemniejsze, ponieważ nie trzeba sięgać po gorzką kawę.

herbatka herbalifeDla przykładu, smakowa herbatka Herbalife zawiera nie tylko kofeinę, ale także naturalne ekstrakty z owoców takich jak brzoskwinia, cytryna lub granat. Tego typu produkty są pozyskiwane zazwyczaj z więcej, niż jednego gatunku herbaty – mogą łączyć więc w sobie dobroczynne właściwości herbaty czarnej, zielonej i czerwonej. Wygodna forma granulatu sprawia, że napój można pić zarówno na gorąco, jak i zimno. Jeżeli ktoś nie przepada za smakami owocowymi, na rynku dostępne są także herbaty rozpuszczalne, które oddają standardowej herbaty ekspresowej. Napoje herbaciane typu instant wzbogacane kofeiną i witaminami są szczególnie zalecane osobom o bardzo delikatnych żołądkach. Kawa ma tendencję do jego uszkadzania swoją kwasowością. Herbaty rozpuszczalne są delikatne dla błon śluzowych, zachowując przy tym dawkę kofeiny, która może dostarczyć energię na cały dzień.

Jeżeli wypiciu kawy towarzyszy ból brzucha lub zgaga, warto pomyśleć o znalezieniu dla niej odpowiedniego zamiennika. Herbaty rozpuszczalne są nie tylko smaczniejsze, ale także bogatsze we właściwości odżywcze, dzięki którym organizm staje się silniejszy i łatwiej radzi sobie nie tylko ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym, ale także z chorobami.

Dodaj komentarz