Smaki aloesowych żeli do picia

Istnieje wiele smacznych napojów, niestety tylko niektóre z nich zawierają składniki, które są dla człowieka zdrowe. Jednym z nich jest żel aloesowy do picia – wybiera się go nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także obfitość witamin B, C, E oraz beta-karotenu. Wśród innych składników napoju z aloesu znajdują się również minerały oraz enzymy.

Smaczny żel z dodatkami

żel aloesowy do piciaTaka mieszanka pozwala znacznie zwiększyć odporność osoby pijącej ten smaczny żel. Aby wybrać smak, który najbardziej sprosta oczekiwaniom, warto poznać wszystkie aromaty. Należy podkreślić, że smaczny żel aloesowy do picia jest chętnie spożywany sam w sobie – nie potrzebuje dodatków. Wiele osób ceni sobie gęstą konsystencję tego napoju, a także aromat miąższu uzyskanego ze skórek liścia. Istnieje jednak cała masa dodatków, które mają na celu wzbogacić smak żelu aloesowego, dzięki czemu jest on jeszcze pyszniejszy. Bardzo popularnym składnikiem takiego napoju jest miód. To naturalna i ekologiczna substancja, która posiada właściwości prozdrowotne, stanowi bowiem cenne źródło minerałów i flawonoidów, czyli związków przeciwutleniających. Z miodem w parze często idzie cytryna, dzięki czemu napój aloesowy zyskuje aromat nieco podobny do popularnych herbat z dodatkami, stosowanymi chętniej w sezonie jesienno-zimowym. Do cytrusów i miodu bardzo pasuje z kolei imbir, który sam w sobie również jest zdrowy – to bogate źródło fosforu, żelaza, witamin, a także kwasu foliowego.

żel aloesowy do piciaNie tylko łagodzi kaszel, ale również działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a przy tym jego walory smakowe są doceniane przez wielu. Innym dodatkiem do smacznego żelu aloesowego do picia jest brzoskwinia. Jej aromat doskonale pasuje do miąższu aloesowego, a poza tym kojarzy się z latem, kiedy to owoc ten jest dostępny tanio i w dużych ilościach. Niekiedy dodatek stanowi również pokrzywa. Choć roślina ta nie każdemu kojarzy się ze składnikiem napojów, jest przecież często wybierana do naparów herbacianych. Pokrzywa działa prozdrowotnie, oczyszczając organizm i wspomagając między innymi leczenie trądziku. Chociaż o gustach się nie dyskutuje, warto polecać swoje ulubione smaki smacznego żelu aloesowego do picia, bowiem nie każdy może wiedzieć, że istnieje taka mnogość aromatów.

Dodatek imbiru, cytryny i miodu nie dość, że działa leczniczo, to jeszcze jest pyszny – kojarzy się z napojami pitymi na zakończenie upojnych spacerów po kolana w śniegu. Innym składnikiem napoju z aloesu jest brzoskwinia, która zawiera mnóstwo witamin z grupy B. Nie warto zapominać o oczyszczającej organizm pokrzywie, która w herbatach jest stosowana od bardzo dawna, a jako dodatek do żelu sprawdza się znakomicie.

Dodaj komentarz