Skuteczne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Piękny, malowniczy Ciechocinek większości z nas kojarzy się niewątpliwie z słynnymi, rozsławionymi w całej Polsce tężniami, które zbawiennie wpływają na układ oddechowy i pomagają zwalczać różnego rodzaju schorzenia czy dolegliwości. Nic więc dziwnego w tym, że każdego roku do Ciechocinka ściąga mnóstwo kuracjuszy, którzy chętnie zapisują się na atrakcyjne turnusy rehabilitacje.

Turnusy 2-3-tygodniowe

turnusy rehabilitacyjne w ciechocinkuZ jakich zabiegów kuracjusze mogą wówczas skorzystać? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że w Ciechocinku działa kilka dobrze prosperujących ośrodków rehabilitacyjnych, które swą ofertę adresują nie tylko do seniorów, lecz również do ludzi w każdy wieku, którzy na pewnym etapie życia musieli zmierzyć się z chorobą. Choć turnusy w Ciechocinku odbywają się przez cały rok, to jednak prawdziwe oblężenie miasto to przeżywa zwłaszcza w okresie letnim. Skuteczne turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku trwają zazwyczaj od dwóch do trzech tygodni. Uczestnicy turnusów chętnie poddają się wówczas różnego rodzaju specjalistycznym zabiegom, które zbawiennie wpływają nie tylko na ich kondycję fizyczną, ale i psychiczną. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza kąpiele solankowe, które przyspieszają gojenie ran oraz egzem, a także udrażniają górne drogi oddechowe. Zadowalające efekty przynosi również seria inhalacji solankowych dedykowana zwłaszcza osobom borykającym się z astmą czy górnym zapaleniem dróg oddechowych.

turnusy rehabilitacyjne w ciechocinkuZabieg ten nie tylko oczyszcza oskrzela, ale również łagodzi bóle zatok, które często powodują migreny. Uczestnicy turnusów mogą również skorzystać z masaży wodnych poprawiających ogólne krążenie krwi oraz tzw. biczy szkockich, które świetnie hartują osłabione organizmy. Sporą popularnością wśród kuracjuszek cieszą się również zabiegi SPA – mezoterapia mikroigłowa, sonoforeza czy też złuszczanie skóry twarzy kwasami, to jedynie przykłady zabiegów, które można wykonać w ciechocińskich ośrodkach. Warto także wspomnieć o tym, że na wczasowiczów każdego dnia czekają również dodatkowe atrakcje nastawione na integrację z współtowarzyszami. Wieczorne dancingi, wspólne spacery, klimatyczne ogniska, a także wspólne gry i zabawy, z pewnością przyczynią się do tego, że wczasy lecznicze na długo zapadną w pamięci.

Warto również wspomnieć o tym, że organizatorzy tego typu turnusów dokładają wszelkich starań by spełnić wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających kuracjuszy. W ośrodkach rehabilitacyjnych często odbywają się również różnego rodzaju szkolenia czy warsztaty, podczas których kuracjusze mogą poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin wiedzy.

Dodaj komentarz