Różne rodzaje sukienek asymetrycznych

Każda kobieta chce ubiorem podkreślić swoje atuty, a zamaskować niedoskonałości figury. Wiadomo, że ciemne kolory wyszczuplają, a jasne pogrubiają. Panie o długich nogach będą wybierać sukienki krótsze, niż panie narzekające na cellulit, a kobiety szczupłe wybiorą sukienki bardziej obcisłe, niż kobiety z dodatkowymi kilogramami. Jednak nie tylko kolor, długość, czy stopień dopasowania sukienki ma znaczenie.

Modne sukienki asymetryczne

sukienki asymetryczneWażny jest także fason, kształt sukienki. Obecnie bardzo modne są sukienki asymetryczne w sklepie online. Są to sukienki, których krawędzie nie są równej długości, jedna strona jest krótsza, a druga dłuższa. Jaki efekt to daje? Przede wszystkim zwraca uwagę na daną część sukienki, a co za tym idzie – na daną partię ciała. Na przykład sukienka mająca dolną część z lewej strony sięgającą kolana, a prawą do kostki podkreśli zgrabne nogi. Taka asymetryczna sukienka będzie też robiła wspaniałe wrażenie w tańcu. Skośna krawędź może być dodatkowo zdobiona falbankami, czy marszczeniami, co dodatkowo podkreśli urok sukienki. Asymetria może zachodzić też względem przodu i tyłu sukienki. Wtedy z przodu krawędź będzie długości mini, a tylna – midi.

sukienki asymetryczneTo także sposób na podkreślenie nóg, a do tego pozwala na zamaskowanie szerokich bioder. Asymetryczna może być także linia ramion. Dostępne są sukienki z jednym grubym ramiączkiem lub jednym rękawem, czasem mające z drugiej strony cienkie ramiączko. W ten sposób podkreśla się ramiona, szyję oraz biust. Linia asymetryczna także może być tu ozdobiona falbanką, ale także cekinami, diamencikami, które dodadzą sukience blasku. W jaki sposób sukienka asymetryczna może podkreślić talię, biust, czy biodra? Można wybrać sukienkę z asymetrycznym wzorem, czy haftem lub nadrukiem, który pojawia się z jednej strony sukienki. Wiele zależy też od tego, jak obcisła jest sukienka, jaka ma długość i jak głęboki dekolt. Na przykład asymetria przy spodniej części sukienki może być niewielka lub tez sukienka może mieć asymetrię na poziomie mini-maxi. Wybierając sukienki asymetryczne warto też zwrócić uwage na jej wykończenie.

Na przykład pasek czy wstążka podkreśli talię, a ozdobny dół podkreśli nogi kobiety. Podsumowując, sukienki asymetryczne to idealny wybór dla kobiet chcących pokreślić swoje długie, zgrabne nogi, jak również szczupłe ramiona. Asymetria dotyczy najczęściej lewej i prawej strony sukienki, rzadziej jest na linii przód-tył. Warto sięgać po sukienki ozdabiane falbankami, czy cekinami, które dodatkowo podkreślą asymetrię na sukience.

Dodaj komentarz