Różne modele damskich torebek

Wiele osób twierdzi, że damska torebka to jak worek bez dna – z zewnątrz wygląda niepozornie, jednak w środku zmieści wszystko, od chusteczek, przez książki, kończąc na wiertarce. Torebki są niezawodne na zakupach, wyjściach do kina, czy na wyjazdach. Wygodna, praktyczna torebka to na pewno takie akcesorium, które musi posiadać każda kobieta.

Idealne torebki do pracy

torebki damskie kuferkiW sklepach odzieżowych, czy z galanterią można znaleźć wiele ciekawych modeli torebek na różne okazje. Którym z nich warto się przyjrzeć? Eleganckie torebki damskie kuferki są często wybierane jako torebki do pracy. Kuferki często wykonywane są ze skóry (naturalnej lub ekologicznej), a także z zamszu. Mają takie barwy jak czerń, granat czy szarość, są zatem uniwersalne i stylowe. Idealnie współgrają z biznesowymi, klasycznymi stylizacjami. Kuferki mają zwykle dosyć sztywne, grube ścianki, przez co dobrze chronią zawartość torebki. Zapinane są na sprzączkę lub zamek błyskawiczny, dzięki czemu nic z torebki nie wyleci. Kuferki sa stworzone do tego, by nosić je w dłoni, rzadko który ma długi pasek do noszenia na ramieniu. Drugie popularne torebki to tak zwana shop perka. To bardzo duża i pojemna torebka, zwykle mająca kształt trapezu (góra jest szersza niż dół).

torebki damskie kuferkiTo torebka do noszenia na ramieniu lub przedramieniu, mimo iż nie ma długiego paska, a jedynie krótkie ,,uszy”. Jak sama nazwa wskazuje to torebka stworzona do tego, by zabierać ja na zakupy. Ma miękkie ścianki, może być otwarta lub zamykana na klips magnetyczny lub zamek. Zwykle ma jedną ogromną kieszeń do której można wrzucić wszystkie zakupy, a także jedna malutką na dokumenty i telefon. Jeśli chodzi o małe, eleganckie torebeczki to popularnością nic nie przebije kopertówki. Jak sama nazwa sugeruje jest to mała, płaska torebka w kształcie prostokąta. Często klapka ma kształt trójkąta co jeszcze bardziej upodabnia ją do koperty. W sprzedaży są koperków do noszenia w dłoni, jak również te na długim i cienkim paseczku lub łańcuszki naramiennym. Do takiej torebki zwykle nie zmieści się wiele. Można do niej wsadzić szminkę, pieniądze i klucze do domu. Często torebki kopertówki mają jasne kolory, a także efektowne zdobienia.

Nierzadko sa wysadzane kryształkami, czy mają brokatowe wstawki. Mają one pasować do wieczorowych stylizacji. Popularne są też listonoszki, nerki noszone na biodrach, a nawet plecaki. Grunt to dobrać odpowiednią torebkę do swojego stylu i tego co na co dzień się w niej będzie nosiło. W dobrym sklepie z torebkami na pewno zawsze da się znaleźć coś odpowiedniego.

Dodaj komentarz