Odprężający masaż relaksacyjny

Współcześnie wiele salonów urody oferuje swoim klientom różnorodne masaże całego ciała, które nie tylko zbawiennie działają na nasze ciało, ale również na naszą kondycję psychiczną. Podstawowy masaż klasyczny, na który decyduje się dziś większość osób posiada różne formy intensywności, które warunkują ściśle jego właściwości.

Masaż całego ciała

masażJakie rodzaje masażu cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością wśród klientów? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że klasyczny masaż relaksacyjny powszechnie stosowany był już w starożytności przez różne nacje. Pokrzepiające masaże powszechnie wykonywane były więc zarówno w rzymskich łaźniach, jak i w starożytnych Chinach, w których dostrzeżono, że masaż konkretnych partii ciała może posiadać właściwości lecznicze. W XVI wieku specjalistyczne masaże medyczne zaczęły być nieodłącznym elementem rehabilitacji, liczne badania prowadzone przez znamienitych lekarzu udowodniły bowiem, że systematyczne masowanie uszkodzonych partii ciała przyspiesza gojenie nawet najcięższych urazów. Obecnie masaż kojarzy nam się jednak przede wszystkim z błogim relaksem, na który możemy sobie pozwolić po ciężkim dniu w pracy. Jakie rodzaje masażu cieszą się dziś największym zainteresowaniem?

masażWiele osób pracujących na co dzień przy biurku decyduje się dziś na relaksacyjny masaż pleców, który łagodzi bóle kręgosłupa i rozluźnia nasze mięśnie. Masaż relaksacyjny może jednak dotyczyć całego naszego ciała, sporą popularnością cieszą się więc sesje masażu, podczas których masażysta zajmuje się również naszymi barkami, karkiem, udami, stopami, a nawet i głową. Klasyczny masaż relaksacyjny często połączony jest również z peelingiem naszego ciała, który poprawia ukrwienie naszej skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna, gładka i przede wszystkim oczyszczona. Swoistymi nowościami, które zyskały sobie jednak oddaną rzeszę fanów jest masaż przy użyciu gorącej świecy bądź czekolady. Rozgrzany wosk czy płynna czekolada rozgrzewa głębokie warstwy skóry, co wzmaga uczucie odprężenia. Warto przy tym podkreślić, że kusząca woń kakaowca zbawiennie wpływa wówczas również na zmysł naszego powonienia. Ceny masażów uzależnione są ściśle od stopnia ich zaawansowania oraz dodatkowych akcesoriów, które mogą być do niego użyte.

Ceny masażów czekoladowych zaczynają się od 130 zł, znacznie mniej natomiast zapłacimy za podstawowy masaż pleców. Pamiętajmy również o tym, że większość salonów urody oferuje swoim klientom możliwość wykupienia atrakcyjnych pakietów masaży, które idealnie sprawdzą się np. jako prezent na nadchodzące święta.

Dodaj komentarz