Odmładzanie dzięki wypełnianiu zmarszczek i mezoterapii igłowej

Wraz z upływem lat oznaki zmęczenia stają się coraz wyraźniej widoczne na naszych twarzach. Utrata elastyczności skóry sprawia, że twarz nie wygląda już tak młodo, a pielęgnacja dostępna na rynku często nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Jest to zatem jeden z powodów, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zabiegi odmładzające, które przywrócą skórze młody wygląd.

Popularne zabiegi odmładzające

 zabiegi kosmetyczne Pierwszym z zabiegów, dzięki któremu jest to możliwe, jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Niska zawartość wspomnianego kwasu w skórze sprzyja rozwojowi zmarszczek, które u wielu osób powodują kompleksy. Kwas hialuronowy działa poprzez wiązanie wody pod skórą i wypełnianie głębokich zmarszczek, które powstają jako efekt upływu lat, genetyki, a nawet nieprawidłowej pielęgnacji stosowanej przez dekady. Zabieg ten ma zatem na celu zwiększenie objętości różnych obszarów twarzy, takich jak usta lub policzki. Efekty po wypełnieniu zmarszczek kwasem utrzymują się nawet do 12 miesięcy, dzięki czemu zabieg można uznać za opłacalny. Ten i tego typu odmładzające zabiegi kosmetyczne w Szczecinie cieszą się zatem dużą popularnością i dają dużą satysfakcję po ich dokonaniu. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, którymi są tutaj procesy zapalne skóry, takie jak trądzik, opryszczka i wszelkiego rodzaju rany.

 zabiegi kosmetyczne Drugi zabieg, czyli mezoterapia igłowa, jest sposobem na nawilżenie nie tylko skóry twarzy, ale również dłoni, szyi i dekoltu. Jest to jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Mezoterapia oddziałuje na najgłębszą warstwę skóry, znaną również jako skóra właściwa. Wprowadzane są do niej specjalne koktajle, które tworzone są na bazie kwasu hialuronowego oraz specjalnych aminokwasów i witamin, które w połączeniu dają niesamowite efekty. Skóra po mezoterapii igłowej wygląda na odżywioną, dzięki czemu jest postrzegana jako młodsza i bardziej nawilżona. Ponadto, warto też wspomnieć o jej wpływie na usuwanie przebarwień. Jest to zatem zabieg, któremu mogą poddać się osoby po trądziku czy też innych problemach skórnych. Największą zaletą mezoterapii igłowej jest to, że działanie połączenia kwasu i witamin jest widoczne niemalże od razu po jej zakończeniu.

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są między innymi chemioterapia oraz ostre infekcje bakteryjne. Wspomniane zabiegi odmładzające są jednymi z najpopularniejszych metod na odmłodzenie skóry i nadanie jej nowego, świeższego wyglądu. Głębokie nawilżenie oraz odżywienie są niezwykle ważne, dlatego też zabiegi pozwalają uzdrowienie skóry i poprawienie samopoczucia oraz osiągnięcie pewnego rodzaju satysfakcji.

Dodaj komentarz