Niepełnosprawni też mogą jeździć na skuterze

Wśród mnogiego wyboru pojazdu dla osób niepełnosprawnych można znaleźć wiele modeli różniących się głównie wyglądem i mocą. Obecnie najwięcej jest skuterów inwalidzkich napędzanych elektrycznie, jednak na rynku jest już dostępny pojazd, który nie będzie przypominał powszechnie znanych modeli. Taki wózek inwalidzki jest w typie popularnego skutera, bo nie jest napędzany siłą mięśni, a do tego można w nim zmieniać biegi. Jest też znacznie szerszy od podstawowych trójkołowców.

Bardzo wygodny i nowoczesny wózek inwalidzki

wózek inwalidzki typu skuterTen pojazd pozwala na wjechanie z wózkiem inwalidzkim do środka pojazdu. Dla bezpieczeństwa kierowcy zamontowano dodatkowe podpory służące do podtrzymania się przy wjeżdżaniu. Rampa opuszcza się za pomocą pilota, co jest bardzo dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Z przodu znajduje się kierownica i prędkościomierz. Biegi zmieniają się automatycznie dzięki automatycznej skrzyni biegów. Ten wózek inwalidzki typu skuter jest wyposażony w bieg wsteczny, dzięki któremu można łatwo pojechać do tyłu i zawrócić. Daje to możliwość manewru kierowcy i nie ogranicza go do jechania tylko prosto. W razie niespodziewanego zajechania drogi i chęci uniknięcia wypadku, jak i przy schodzeniu z pojazdu można łatwo zaciągnąć ręczny i skuter stoi na swoim miejscu. Zawieszenie pojazdu jest oparte na trzech kołach, a do tego pojazd może udźwignąć ponad sto pięćdziesiąt kilogramów.

skuter dla niepełnosprawych Skuter jest bardzo dobrze oświetlony dzięki wydajnym światłom umiejscowionym na przodzie i tyle pojazdu. Dodatkowo na nadwoziu są też zaczepione odblaski, by po zmroku każdy widział niepełnosprawnego na drodze. Skuterem można poruszać się po drodze, lecz trzeba pamiętać o podstawowych zasadach widoczności i bezpiecznej jazdy. Producenci proponują wybór pojazdu w jednym z trzech podstawowych kolorów (białym, niebieskim i czerwonym), ale nie ograniczają się tylko do niej. Na życzenie klienta mogą stworzyć mieszankę kolorów do nadania odpowiedniej barwy karoserii. Skuter ma ponad metr sześćdziesiąt szerokości i prawie metr wysokości co czyni go bardzo kompaktowym urządzeniem.

Niezależność niepełnosprawnego, którą daje ten oto pojazd jest największą zaletą skutera. Na bezpieczną jazdę składa się szereg elementów, które się sprawdzają. Oprócz tego, że inwalida może się przemieszczać, może to robić znacznie szybciej i łatwiej niż w przypadku standardowego wózka inwalidzkiego. Do tego dochodzi innowacyjna forma siedzenia kierowca, dzięki której nie potrzeba pomocy od drugiej osoby do przeniesienia się z fotela wózka na fotel kierowcy.

Dodaj komentarz