Mistyczne zabiegi ajurwedyjskie — o terapii marma

Obserwując joginów, można zwrócić uwagę na to, z jaką dbałością wykonują wydech i wdech. Wiąże się to z wierzeniami krajów Dalekiego Wschodu. Według hinduskich mędrców istnieje energia napędzająca ciało i umysł, która nazywa się prana, a jej głównym nośnikiem jest ludzki oddech. Siła życiowa wędruje po całym ciele i porusza się za pomocą specjalnych dróg fizycznych i energetycznych. Ciało człowieka składa się z 107 punktów marma krzyżujących się przez kanały energetyczne. Przechodzą one między innymi przez nerwy, mięśnie i naczynia krwionośne.

Jak wyglądają zabiegi marma?

Początkowo, wiedza dotycząca położenia punktów marma była stosowana przez wojowników, którzy atakowali najbardziej narażoneMasaż ajurwedyjski miejsca. Terapię można nazwać specjalną formą medytacji służącą do stymulowania procesów regeneracyjnych oraz poprawy nastroju. Dzięki skutecznemu udrożnieniu punktów energetycznych zabieg może pozwolić na osiągnięcie wewnętrznej równowagi. Polega on na specjalnym masażu, którego głównym celem jest stymulacja punktów witalnych. W ten sposób zostają usunięte blokady energetyczne i dzięki temu przepływ prany po ciele jest swobodny. Wpływa to między innymi na poprawę funkcjonowania układu nerwowego, odżywienie organizmu, usunięcie toksyn oraz regulację pracy żołądka. Wiążę się także z wprowadzeniem ciała w stan idealnej harmonii.

Kamienie do masażuRegularnie przeprowadzana procedura przyniesie synchronizację między ciałem, duchem i umysłem. W Polsce nie istnieje wiele zakładów prowadzących zabiegi marma Łódź jednak jest jednym z tych miast, w którym mieści się gabinet medycyny ajurwedyjskiej. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na mistyczną terapię? Przed faktycznym zabiegiem namaszcza się tak zwane specjalne punkty nacisku znajdujące się wokół oczu i uszu. Choć najczęściej rekomendowaną przez specjalistów substancją jest tradycyjny olej sezamowy, to warto dopasować preparat do swojego typu cery. Eksperci często posługują się akcesoriami, takimi jak na przykład kamerton, co pozwala im na skuteczniejsze wyciszenie ciała i wprowadzenie w stan homeostazy. Proces potrafi być męczący, dlatego należy zapewnić sobie długotrwały wypoczynek po zabiegu.

Po zakończeniu procesu eksperci zalecają wypicie ok. 1 litra ciepłej wody. Zarówno 2 godziny przed, jak i po masażu, eksperci rekomendują nie spożywać posiłków. Znalezienie specjalisty może być cięższe z powodu różnic między klasyczną fizjoterapią a ajurwedą. Poza praktycznym doświadczeniem, specjalista w dziedzinie tradycyjnej medycyny indyjskiej powinien posiadać wiedzę na temat umiejscowienia marmy czy też technik wywierania nacisku na skórze.

Dodaj komentarz