Mezoterapia – co trzeba wiedzieć?

Mezoterapia to popularna i polecana metoda walki z niedoskonałościami na twarzy. Dzięki niej można pozbyć się zmarszczek nawet tych głębokich, zniwelować blizny potrądzikowe, czy nawilżyć cerę i dodać jej blasku. Do wyboru jest mezoterapia igłowa, mikroigłowa (dermaroller albo dermapen), jak również mezoterapia bezigłowa.

Dobry kurs dla kosmetyczek

kurs mezoterapii igłowejCo kosmetyczka powinna wiedzieć o mezoterapii by ją skutecznie przeprowadzać w gabinecie? Kurs mezoterapii igłowej w Warszawie powinien się zaczynać od teoretycznego wprowadzenia. Kosmetyczka powinna przede wszystkim wiedzieć jakie są wskazania do tego zabiegu, jakie są przeciwskazania i jak dobierać preparaty. Wskazaniem do mezoterapii mogą być zmarszczki, blizny, cellulit, czy rozstępy. Z kolei zabiegu nie można wykonywać jeśli pacjent ma skłonność do powstawania zwłóknień, ma alergie, cierpi na raka, czy też ma zaburzenia krzepnięcia krwi. Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka powinna dopytać klientkę, czy nie ma takich problemów. Trzeba ją również poinformować o możliwych skutkach ubocznych. Zwykle jest to delikatne zaczerwienienie skóry, widoczne miejsce wkłucia, skóra może być też lekko podrażniona. Rzadko występuje opuchlizna.

kurs mezoterapii igłowejWszystkie objawy znikają w krótkim czasie, maksymalnie kilku dni. Kosmetyczka musi też wiedzieć jaki preparat podawać. Na przykład dla skory dojrzałej odpowiedni będzie retinol, czyli witamina A. dla skóry pozbawionej blasku, poszarzałej, zmęczonej zaleca się koktajle z witaminą C. dla skóry suchej i z drobnymi zmarszczkami idealny będzie kwas hialuronowy. Ważne jest nie tylko co się podaje, ale też jak. Przy mezoterapii igłowej liczy się miejsce i głębokość wkłucia, jak również grubość igły. Nie można preparatu wprowadzić za płytko bo nie zadziała, ale zbyt głębokie ukłucie może np. uszkodzić nerw. Przy mezoterapii mikroigłowej ważna jest długość igiełek, a przy tej bezigłowej ustawienie sprzęty wtłaczającego falą preparat pod skórę. Na kursie nie może oczywiście zabraknąć części praktycznej w której to kosmetyczki będą wykonywały zabieg pod okiem fachowca. Dzięki temu można skorygować ewentualne błędy, potrenować nad techniką i mieć pewność, że po kursie można bezpiecznie samodzielnie przeprowadzić zabieg.

Mezoterapia to na pewno popularny i często polecany zabieg mający szerokie zastosowanie. Co ciekawe, stosuje się go nie tylko na twarz, ale i na skalp i ciało. Mezoterapia może pomóc w problemach z łysieniem, jak również w walce z cellulitem czy rozstępami na udach, pośladkach i brzuchu. Warto jest mieć taki zabieg w ofercie.

Dodaj komentarz