Laserowe zamykanie naczynek w Łodzi

Najnowsze badania dowodzą, że skłonność do rozszerzonych naczynek, które występują głównie na skórze twarzy posiada nawet co trzecia kobieta. Z nieestetycznymi, czerwonymi pajączkami borykają się zwłaszcza kobiety o jasne karnacji, które posiadają niski stopień melaniny w skórze. Rozległe skupiska rozszerzonych naczynek mogą z czasem przerodzić się w nieestetyczne rumienie, z którymi w skrajnych przypadkach nie poradzi sobie nawet mocno kryjący makijaż.

Zamykanie naczynek w salonie urody

zamykanie naczynekJakie są przyczyny powstawania pękniętych naczynek krwionośnych i w jaki sposób można dziś z nimi walczyć? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że rozszerzone naczynka krwionośne mogą posiadać różny kształt. Dermatolodzy wyróżniają m.in. naczynka linijne, guzkowate, drzewkowate i pajączkowate. Główną przyczyną powstania naczynek są najczęściej czynniki genetyczne, które zostają przekazane nam przez naszych przodków. Jeśli więc z pajączkami boryka się nasza mama, istnieje spora szansa, że skupiska te z biegiem lat pojawią się również na naszym ciele. Na powstawanie tzw. pajączków spory wpływ może mieć również niezdrowy tryb życia, problemy z krążeniem, problemy hormonalne, jasny koloryt cery oraz częsta ekspozycja na słońce. Szacuje się, że z rozszerzonymi naczynkami częściej borykają się mieszkańcy krajów, w których powszechnie występują niskie temperatury powietrza. Naczynka krwionośne najczęściej pękają bowiem na mrozie, dlatego też w okresie zimowym powinniśmy regularnie kremować twarz specjalnymi, tłustymi kremami ochronnymi, które odpowiednio zabezpieczą nasze ciało. W jaki sposób można jednak walczyć z już powstałymi naczynkami? Mniej rozległe zmiany podskórne mogą załagodzić różnego rodzaju maści, które możemy zakupić dziś w większości dobrze zaopatrzonych aptek.

zamykanie naczynekW przypadku głębokich, rozległych naczynek metody te mogą okazać się jednak niewystarczające. W walce z rozległymi rumieniami pomagają zabiegi medycyny estetycznej, sporą popularnością cieszy się zwłaszcza zabieg laserowego usuwania naczynek, podczas którego stosuje się nowoczesny laser IPL. Podczas zabiegu energia świetlna wytrącona z lasera skutecznie pochłania czerwony barwnik, w efekcie czego znajdująca się w otwartych naczynkach krew ścina się i odparowuje ze skóry. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, najlepsze efekty obserwuje się zazwyczaj już po trzeciej lub czwartej wizycie. Warto również zaznaczyć, że laserowe zamykanie naczynek staje się coraz bardziej powszechne zwłaszcza w dużych miastach. Dla przykładu zamykanie naczynek w Łodzi oferuje dziś większość salonów kosmetycznych, za jeden tego typu zabieg zapłacimy w Łodzi zaledwie 90 zł. Na samym końcu warto również pokreślić, że większość renomowanych salonów urody oferuje swym klientom atrakcyjne pakiety, w których skład wchodzi kilka sesji naświetlania laserem.

Co ciekawe zabiegi te nie wykonuje się dziś tylko na twarzy, naczynka mogą bowiem powstawać również m.in. na naszych udach, stopach, dekolcie, szyi, a nawet i ramionach. Nowoczesne zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu i nie wiążą się z żadnymi przykrymi powikłaniami.

Dodaj komentarz