Jednorazowe rękawice medyczne, diagnostyczne

Jednorazowe rękawice ochronne znajdziemy m.in. w każdym gabinecie medycznym oraz dentystycznym, salonie fryzjerskim czy kosmetycznym, a nawet i w profesjonalnych salonach tatuażu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że popularne rękawiczki diagnostyczne wykonuje się dziś z kilku gatunków materiałów posiadających określone właściwości.

Rękawice w dużych opakowaniach

rękawice medyczneJakie rodzaje rękawiczek wyróżniamy i jakimi cechami się one charakteryzują? Jeszcze do niedawna zdecydowanie najbardziej powszechne były głównie standardowe rękawice lateksowe, które posiadają charakterystyczny, biało-mleczny kolor. Naturalny lateks medyczny jest co prawda bardzo elastyczny i stosunkowo wytrzymały, jednak rękawice te są najczęściej pudrowane mączką kukurydzianą, która może podrażniać delikatną, alergiczną skórę, pozostawiając na niej niewidoczny na pierwszy rzut oka nalot. Niewątpliwym atutem lateksu, jest jednak jego elastyczność oraz rozciągliwość – rękawice te posiadają jeden uniwersalny rozmiar, który dostosowuje się do kształtu naszych dłoni. Nieco inne właściwości posiadają rękawice medyczne diagnostycze wykonane z winylu, które w przeciwieństwie do standardowych rękawiczek lateksowych, są niejałowe oraz bezpudrowe, przez co dedykowane są one również wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze alergików.

rękawice medyczneGładkie, cienkie rękawice ochronne zakończone są najczęściej lekko zrolowanym mankietem, który ułatwia zarówno ich zakładanie, jak i zdejmowanie. Rękawice te są również półprzezroczyste, dzięki czemu doskonale widać na nich każdą ciecz czy zabrudzenie, które może stanowić cenną wskazówkę dla lekarzy podczas zabiegu. Na rynku dostępne są też rękawice nitrylowe, które występują w rożnych kolorach (m.in. czerni, różu czy błękicie). Produkty te wykonane są z bardzo elastycznego, odpornego na pękanie materiału, który dostosowuje się do kształtu dłoni. Rękawiczki te, podobnie jak w przypadku winylu, również nie są pudrowane, dzięki czemu nie podrażniają one ciała i nie prowadzą do powstawiania odparzeń (rękawice te z powodzeniem można nosić nawet kilka godzin). Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że wszystkie wyżej przytoczone, jednorazowe rękawice diagnostyczne, pakowane są zazwyczaj w opakowania zawierające, aż sto sztuk produktu.

Coraz częściej pojawiają się również opakowania 200 sztuk, które najczęściej zamawiają szpitale, prywatne kliniki medyczne, właściciele salonów urody, kosmetyczki, fryzjerzy oraz tatuatorzy. Wszystkie wyżej przytoczone rękawice zostały także dopuszczone do kontaktu z żywnością, noszą je więc także pracownicy fabryk oraz lokali gastronomicznych.

Dodaj komentarz