Jakie wartości mają orzechy brazylijskie w korzystnej cenie?

Smaczna przekąska to coś, czego nie może zabraknąć w ciągu całego dnia – czy to w szkole, czy w pracy, zawsze przyda się smakołyk, który jednocześnie dostarczy cenne minerały, witaminy oraz energię. Dobrym przykładem takiego pożywienia są orzechy brazylijskie, które wiele osób zabiera do biura, aby następnie je chrupać.

Orzechy pełne witamin

orzechy brazylijskieWarto zwrócić uwagę na wartości odżywcze, jakimi charakteryzuje się przekąska, a także wiedzieć, jak wybrać najlepszą paczkę orzeszków, która dostarczy największej ilości witamin oraz minerałów. Orzechy brazylijskie nie są uprawiane – rosną dziko w dżungli brazylijskiej lub boliwijskiej, gdzie zbierają je dzielni zbieracze. Osoby te szukają spadłych łupin, wewnątrz których znajdują się orzeszki. Orzesznica wyniosła – bo tak też inaczej nazywana jest roślina – dostarcza więc owoców, które następnie można kupić sklepie. Orzechy brazylijskie w korzystnej cenie to źródło przede wszystkim witamin, na przykład E. Związek ten nie tylko wzmacnia błony lipidowe wszystkich komórek organizmu, ale też obniża stres oksydacyjny, dzięki czemu przeciwdziała starzeniu. Witaminą, na którą również warto zwrócić uwagę, jest tiamina, rozpuszczalna w wodzie. Pełni ona funkcję koenzymu, biorąc udział w trawieniu. Istotne jest też to, że orzechy brazylijskie zawierają wiele różnych minerałów.

orzechy brazylijskieMagnez jest niezwykle ważny w organizmie, ponieważ stabilizuje funkcje układu nerwowego i bierze udział w przemianie tłuszczów. Warto zwrócić uwagę także na fosfor, czyli pierwiastek, którego nie może zabraknąć, jeśli celem jest utrzymanie równowagi kwasowo zasadowej. Istotną funkcję pełni również zawarty w orzechach brazylijskich w korzystnej cenie potas, przydatny zwłaszcza w czasie upałów. Owoce orzesznicy wyniosłej dostarczają jednak przede wszystkim selenu, którego rolą jest wzmacniać odporność – należy zadbać o jego źródło szczególnie w sezonie grypowym. Wybierając orzechy brazylijskie, warto sprawdzić, czy produkt charakteryzuje się certyfikatem unijnym PL-EKO-7, po którym poznać można wyłącznie ekologicznie zbierane pożywienie. Szukając orzechów brazylijskich w korzystnej cenie, należy mieć świadomość, że jest to doskonałe źródło nie tylko witamin, ale też minerałów.

Magnez, fosfor, potas i selen – to wszystko można znaleźć wewnątrz łupiny owocu orzesznicy wyniosłej. Istotna jest także zawartość błonnika, który poprawia perystaltykę jelit i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie flory jelitowej, dzięki czemu każdy posiłek jest zdecydowanie lepiej trawiony, a wartości z niego – szybciej przyswajane.

Dodaj komentarz