Jaki powinien być szampon do włosów przedłużanych?

Coraz więcej kobiet decyduje się na to, by przedłużyć włosy w salonie fryzjerskim. To opcja polecana nie tylko dla pań, które od zawsze borykały się z problemem powolnego wzrostu włosów, ale także dla kobiet, których włosy są w danym momencie osłabione oraz dla tych, które chcą szczególnie dobrze wyglądać przed ważnym wydarzeniem, na przykład przed ślubem.

Najlepszy szampon do włosów

 szampon do włosów przedłużanychWłosy przedłużane na pewno będą dobrze i naturalnie wyglądać, jednak trzeba o nie zadbać. Bez odpowiedniej pielęgnacji przedłużki szybko zaczną się puszyć, matowieć i robić się suche. Przez to efekt będzie daleki od zadowalającego. Na pewno warto jest zainwestować w polecany szampon do włosów przedłużanych. Taki szampon powinien posiadać w swoim składzie delikatne substancje myjące oraz odżywcze składniki. Zbyt agresywne detergenty nie tylko przyczyniłyby się do puszenia się włosów i ich niszczenia, ale także niekorzystnie wpłynęłyby na włosy naturalne, osłabione zabiegiem przedłużania. Lepiej jest wybierać szampony o naturalnym składzie, bez SLS czy SLES. Z drugiej strony dobry szampon powinien zawierać składniki kondycjonujące włosy, takie jak odżywcze olejki, masła, czy ekstrakty roślinne. Mają one na celu wygładzenie włosów na całej długości, ich ,,dociążenie” by się nie puszyły (lecz by nie były obciążone), jak również dodanie im zdrowego blasku. Warto zainwestować także w odżywkę lub maskę do włosów.

 szampon do włosów przedłużanychOdżywki najczęściej stosuje się przy każdym myciu włosów, maski są bardziej skoncentrowane, przez co można je stosować raz na tydzień. Te drugie sprawdzą się w przypadku włosów zniszczonych i suchych. Odżywka w formie kremu o bogatej formule także by się sprawdziła w tym przypadku. Dla kobiet ze zdrowymi i mocnymi włosami wystarczy lekka odżywka w sprayu lub preparat do zabezpieczania końcówek. Warto także pamiętać o podstawach pielęgnacji włosów. Powinno się unikać ich suszenia ciepłym powietrzem czy stylizacji lokówkami i prostownicami, bo to wysusza i osłabia włosy. Włosy powinno się codziennie delikatnie szczotkować (jednak nie wtedy kiedy włosy są mokre), delikatnie wycierać je po myciu ręcznikiem i unikać stosowania zbyt dużej ilości pianek, żeli czy lakierów do włosów.

Reasumując, dbanie o włosy przedłużane wcale nie jest trudne. Wystarczy kupić w salonie fryzjerskim specjalistyczny szampon i odżywkę lub maskę do włosów przedłużanych. Poza tym trzeba zrezygnować z nadmiernej stylizacji włosów i skupić się na tym, by je delikatnie myć, czesać i pozwolić im schnąć naturalnie, a nie suszyć gorącym powietrzem suszarki.

Dodaj komentarz