Jak zadbać o siebie po turnusie odchudzającym?

Wczasy wyszczuplające są jedną z opcji uporania się z nadprogramowymi kilogramami. Dieta, ćwiczenia i wsparcie są tym, co pozwala, podczas profesjonalnych zajęć oraz stosowania diety, skutecznie zredukować wagę. Czy jednak wiesz, jak zadbać o siebie po turnusie odchudzającym, aby nie zaprzepaścić osiągniętych efektów? Jeśli nie, przeczytaj koniecznie nasz wpis do samego końca.

Dlaczego wczasy odchudzające dają tak dobre efekty?

rezultat turnusu odchudzającegoSkorzystanie z turnusu odchudzającego ma wiele zalet. Przede wszystkim spotkasz ludzi, którzy mają ten sam problem, co Ty. Pozwala to poczuć się swobodnie i w pełni korzystać z możliwości ośrodka. Wspólny cel sprawia, że łatwiej do niego dążyć oraz wzajemnie się motywować.

Podczas specjalistycznych wczasów odchudzających otrzymasz gotowy plan zrzucenia wagi. Znajdą się tam nie tylko dietetyczne posiłki i ćwiczenia fizyczne, ale także zabiegi upiększające, masaże oraz czas na relaks. Turnus nie jest karą! To dobrowolna i odpowiedzialna decyzja, której celem jest osiągnięcie wymarzonej wagi, smuklejszej sylwetki, a przede wszystkim – zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Odchudzanie podczas wczasów bywa bardzo efektywne. Przy dobrze zbilansowanej diecie i odpowiednim poziomie aktywności, można schudnąć nawet kilka kilogramów w 2 tygodnie. To świetny wynik! Regularne pory posiłków, właściwie skomponowane dania, ruch, motywacja, zabiegi, czas na sen – to wszystko sprawia, że gubienie kilogramów w ośrodku przebiega skutecznie i bezproblemowo. Jak jednak zadbać o siebie po zakończeniu turnusu, aby nie przybrać na wadze?

Zalecenia po turnusie odchudzającym

zalecenia po turnusie odchudzającymW ośrodku brakuje pokus spożywczych. Nikt nie serwuje słodkich deserów, nie zachęca do skosztowania domowego ciasta ani nie próbuje namówić Cię na wyjście do lodziarni. Podczas turnusu obsługa dba, aby jego uczestnicy odżywiali się zdrowo i nie tracili motywacji. Powrót do domu po zakończeniu wczasów odchudzających bywa jednak trudny. Rodzina domaga się ulubionych przysmaków, znajomi zapraszają na pizzę itd. Jak oprzeć się pokusom i kontynuować zdrowy styl życia? Oto kilka sprawdzonych patentów:

wsparcie w odchudzaniu1. Poproś bliskich o wsparcie

Uprzedź domowników i przyjaciół, że chcesz nadal trzymać dietę i dbać o siebie. Wytłumacz, że to ważne dla Twojego zdrowia oraz samopoczucia. Poproś, by bliscy wspierali się w tych działaniach i, w miarę możliwości, także spróbowali zdrowiej żyć. Zaproponuj domownikom lżejsze posiłki i więcej ruchu. Gdy sami zauważą pozytywne efekty zmiany stylu życia, na pewno chętniej będą Cię wspierać.

Ktoś w Twoim otoczeniu usilnie podsuwa Ci chipsy, czekoladki lub ciasteczka? Spróbuj ponownie pomówić z tą osobą i wytłumaczyć jej Twoje racje. Jeśli jednak nadal będzie próbowała złamać Twoją silną wolę, lepiej ogranicz kontakty. Otaczaj się życzliwymi, serdecznymi ludźmi, którzy pomogą Ci wytrwać w dietetycznych postanowieniach. To prawdziwi przyjaciele!

aktywność fizyczna2. Nie poddawaj się

Zmiana stylu życia na zdrowy i utrzymanie odpowiedniej diety nie jest łatwe. Powrót z turnusu odchudzającego oznacza, że trzeba samodzielnie pilnować zaleceń, komponować posiłki, gotować, znajdować czas na sport, nie ulegać pokusom spożywczym itd. To spore wyzwania. Staraj się jednak im podołać, ale nie rób niczego ponad siły. Pamiętaj, że tylko trwała zmiana nawyków pozwala cieszyć się właściwą wagą i ładną sylwetką. Dlatego, jeśli zdarzy Ci się opuścić trening albo dwa, nie przerywaj starań o utrzymanie zdrowego stylu życia.

cheat meal 3 Cheat meal. Ustal, że 2 razy w miesiącu urządzasz sobie cheat meal, czyli moment na zawieszenie diety. W tym czasie możesz pozwolić sobie na jeden zakazany posiłek: deser, pizzę albo kawałek tortu, ale pod warunkiem, że następnego dnia wrócisz do dobrych nawyków. Dzień odpoczynku raz na jakiś czas pozwoli Ci wytrwać na diecie i osiągnąć cel w walce o piękną sylwetkę oraz zdrowie. Postaraj się jednak nie przesadzać z cheat meal. Jeśli masz ochotę na lody, zjedz porcję, ale nie zawartość całego opakowania. Ta sama zasada dotyczy pizzy czy przekąsek, za którymi tęsknisz. Możesz sobie na nie pozwolić od czasu do czasu, ale w rozsądnej ilości.

Podsumowanie

Skorzystanie z wczasów odchudzających to pierwszy etap w walce o zdrowie i ładną figurę. W trakcie turnusu możesz zrzucić nawet kilka kilogramów i dowiedzieć się, jak prowadzić aktywny styl życia oraz komponować zbilansowane posiłki. Kontynuacja zaleceń w domu pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Nie pozwól, by coś stanęło Ci na przeszkodzie w realizacji planu. Poproś bliskich o wsparcie i nie poddawaj się!

Dodaj komentarz