Jak poprawnie stosować szampon?

Codziennie trzeba dbać o swoje ciało. Wlicza się w to nie tylko zdrowe odżywianie i zagospodarowanie czasu na odpoczynek i sen, ale również pielęgnację cery i paznokci. Nie można również zapominać o włosach, które także są bardzo ważne, szczególnie jeśli są długie. Należy wtedy odpowiednio o nie zadbać. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które można stosować przed myciem, czy też po myciu, a także po suszeniu i wielu innych zabiegach.

Szampon od Fitokosmetik

Podstawą powinien być szampon, który przede wszystkim dokładnie czyści włosy. Co więcej, dba także o skórę głowy, dzięki temu cebulki włosów się wzmacniają i nie wypadają. Z biegiem lat powstaje coraz więcej firm, które zajmują się produkcją szamponów. Jedną z nich jest Fitokosmetik. Tworzy różnego rodzaju produkty, które mają za zadanie wzmocnić włosy i dodatkowo dbać o ich codzienną kondycję. Kupując szampon z tej placówki trzeba również skupić się na tym, by dokładnie i przede wszystkim prawidłowo umyć włosy, szczególnie jeśli są długie. Pierwszy krok łączy się z ich dokładnym rozczesaniem. Kiedy znajdujemy się już pod prysznicem należy ustawić temperaturę wody. Nie może być ona za wysoka, ponieważ będzie źle działać. Optymalna będzie wtedy, kiedy będzie wyższa o około dwa, trzy stopnie od naszego ciała, czyli wystarczy około 40 stopni Celsjusza.

Kiedy już wszystko jest gotowe, bez problemu można moczyć włosy. W kolejnym kroku trzeba rozprowadzić szampon Fitokosmetik podaje na opakowaniu konkretną ilość, tak samo jak pozostałe firmy. Oczywiście wszystko opiera się na tym, by skupić się na skórze głowy, a nie konkretnie na włosach. Trzeba o nią odpowiednio zadbać. Wystarczy masować ją około dwóch minut okrężnymi ruchami, tak by nie drapać powierzchni. Kiedy wytworzy się już odpowiednia piana, można przenieść ją na końce włosów i dokładnie je umyć. Jeśli skóra jest mocno przetłuszczona szampon będzie się słabo pienił, w związku z tym lepiej powtórzyć cały proces. Następnie wystarczy wszystko dokładnie spłukać, oczywiście od nasady po końce. Trzeba o to zadbać, by na głowie nie pojawił się łupież.

Na koniec można wszystko wypłukać w chłodnej wodzie, a także odsączyć wodę ręką. Kolejno owinąć włosy dobrze chłonącym ręcznikiem. Wiele osób po pozbyciu się nadmiaru wody nakłada na włosy maskę, lub je suszy. Wszystko zależy od tego, jakie produkty się stosuje. Nie każdy jest dobry dla określonego typu włosów. W związku z tym trzeba dobrze wybrać i skupić się na doprowadzeniu włosów do odpowiedniej kondycji.

Dodaj komentarz