Golenie przy użyciu naturalnych kosmetyków

Przez dwadzieścia cztery godziny męska broda rośnie o 0,6 mm. Wielu mężczyzn jednak świadomie decyduje się na zapuszczanie jej do pokaźnej długości. Jednak, żeby prezentowała się ona w sposób estetyczny, należy zadbać o jej właściwą pielęgnację. Najbardziej właściwymi kosmetykami są takie, które nie podrażnią skóry.

Mydełko ładnie pachnące

mydełko do goleniaBardzo często zdarza się, że skóra pod brodą jest bardzo wysuszona. Zbierają się w niej złuszczone płaty, które prezentują się bardzo nieestetycznie. Można tego uniknąć, wystarczy zadbać o właściwe nawilżenie tej wrażliwej części twarzy. W tym celu należy kupić kilka kosmetyków. Jeśli w najbliższym czasie zamierza się skrócić brodę, warto zainwestować w naturalne mydełko do golenia z olejkami eterycznymi. Dzięki wysokiej zawartości oleju kokosowego naskórek będzie wygładzony oraz delikatny w dotyku. W składzie jest także masło kakaowe, które jest znane od wielu lat ze swoich właściwości nawilżających. Pozwoli to na uniknięcie podrażnień, jakie mogą wystąpić w trakcie i po goleniu. Dzięki regularnemu stosowaniu tego kosmetyku uniknie się wrastających włosów czy powstawania na skórze czerwonych plam z podrażnienia. Łagodząco działa także dodany do kosmetyku olejek lawendowy.

mydełko do goleniaPrzy aplikacji kosmetyku można poczuć kojący i bardzo delikatny aromat tej najsłynniejszej rośliny Prowansji. Kupno takiego środka pielęgnacyjnego to wybór zdecydowanie lepszy niż korzystanie z kosmetyków dostępnych w drogeriach czy marketach. Nie zawiera on szkodliwych substancji takich jak parabeny czy SLS. Z niewielkiej ilości produktu będzie można uzyskać dużo piany, niezbędnej do ogolenia całej twarzy. Dzięki jego wysokiej wydajności można kupować ten produkt rzadziej niż komercyjne pianki. Sprawdzi się to, zwłaszcza jeśli na co dzień używa się naturalnego pędzla do golenia. Warto również podkreślić, że mydło nie jest w formie tradycyjnej kostki. Ma strukturę pasty i jest zapakowane w plastikowe, odkręcane opakowanie. Dzięki temu z łatwością można nałożyć dokładnie taką ilość produktu, jaka jest potrzebna do ogolenia twarzy. Dopasowanie kosmetyków do potrzeb skóry może być dużym wyzwaniem. Jednak nie warto się poddawać.

Posiadanie dobrze wypielęgnowanego zarostu to coś, co pozytywnie wpłynie na wygląd. Dlatego opłaca się szukać naturalnych kosmetyków, które są przyjazne dla nawet najbardziej wrażliwej skóry. Dzięki temu uniknie się piekących i swędzących podrażnień lub powstawania pryszczy. Odpowiednio nawilżona skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem już po kilku użyciach.

Dodaj komentarz