Dlaczego warto nabyć produkty kosmetyczne z konopi?

Olej THC z konopi indyjskich jest substancją nielegalną w naszym kraju. Posiadanie go grozi karą pozbawienia wolności. W Polsce stosowany jest niekiedy w leczeniu stwardnienia rozsianego i taka forma jest akceptowana. Ponadto produkty, które mają w sobie specjalne odmiany konopi przemysłowych i są produkowane z ich kwiatostanów są również legalne.

Zalety stosowania kosmetyków konopnych

Produkty zawierające leczniczy kannabidiol CBD zazwyczaj są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i w niektórych aptekach. Składnik ten jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia organizmu człowieka i powoduje pozytywne działanie na zewnątrz organizmu człowieka – włosy czy skórę. Podobną substancją, która ma porównywalne działanie można znaleźć w mleku matki. Konopia przeciwdziała nowotworom, zapaleniom i bólom oraz ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Produkty, takie jak kosmetyki konopne polecane są dla osób mających problemy z cerą i skórą czy są po chorobie, która ich wyniszczyła. Ludzie, mający awitaminozę czyli całkowity brak lub niedobór którejś z witamin w szczególności powinni korzystać z takich kosmetyków, ponieważ zawierają ich szereg. Posiadają dużą ilość przeciwutleniaczy, minerałów, fosfolipidów oraz witamin takich jak A, B, C, D oraz E. Ponadto mają wapń, magnez i cynk.

Kosmetyki mające w składzie konopie działają na cerę i skórę przede wszystkim oczyszczająco, dzięki aktywnemu działaniu potrafią dopasować się do każdej skóry – tłustej, dojrzałej czy wrażliwej. Dla skóry podatnej na przesuszanie się mają działanie regenerujące i nawilżające. Poza codziennym stosowaniem toników, kremów czy maści z liści konopi doskonale sprawdzają się w leczeniu chorób skóry, jak skutki alergii, łuszczyca, trądzik czy łojotok. Dla skóry dojrzałej, pozbawionej elastyczności i mającej zmarszczki – zawarty koenzym Q10 w kosmetykach konopnych doskonale się sprawdzi i pomoże w walce odnowy skóry. Wśród produktów na bazie tych roślin oprócz kremów, toników i balsamów dla każdego rodzaju cery można znaleźć perfumy stworzone dla mężczyzn i dla kobiet – nuty konopi mogą być orzeźwiające i energetyzujące. Ponadto ważnym aspektem dla osób takich jak wegetarianie czy weganie jest fakt, że są one również stworzone dla nich. Dzięki naturalnym składnikom nie zawierają żadnych substancji pochodzących od zwierząt. Dodatkowo większość z nich pozbawiona jest syntetycznych dodatków ze względu na zły wpływ dla pozytywnego działania konopi.

Produkty kosmetyczne z roślin jakimi są konopie są stworzone dla najbardziej wymagających konsumentów i koneserów wykwintnych perfum oraz dla osób, które są weganami lub wegetarianami. Prozdrowotny skład i zawartość substancji odżywczych w tych roślinach jest zdecydowaną przewagą nad innymi naturalnymi kosmetykami.

Dodaj komentarz