Damskie obuwie – o czym należy pamiętać?

Dla wielu z nas jedną z podstaw dobrego samopoczucia, gdy przebywamy poza domem, jest wygodne przyjemne w noszeniu obuwie. Buty, które są za ciasne i uciskają nie pozwalają skupić się na pracy, utrudniają chodzenie i powodują rany na stopach. Bardzo ważne jest więc, aby dobrać dla siebie odpowiednią parę, która, oprócz tego, że będzie nam się podobała wizualnie, zagwarantuje nam również wygodę, higienę i bezpieczeństwo.

Jak połączyć wygodę z elegancją?

SzpilkiSzczególną wagę powinny do tego przykładać panie, które gustują w butach na wysokim obcasie i z noskami zwężanymi w szpic. Taka konstrukcja obuwia może spowodować powstanie na stopie halluksów, czyli deformacji w okolicy dużego palca stopy. Jedynym sposobem, aby uniknąć tego schorzenia jest ograniczanie zakładania tego typu butów. Najlepiej odkładać je na specjalne okazje i nosić w rozsądnych odstępach czasu, aby stopy mogły odpocząć i się zregenerować. Nie powinno się ich nosić ani zbyt często, ani długo. Eleganckie damskie obuwie jak najbardziej powinno być wyjątkowe oraz atrakcyjne, ale i przyjemne w użytku. Nie ma sensu przesadzać z ich zakładaniem, jeśli mamy cierpieć w imię gracji i stylu. Lepiej postawić na różnorodność i określone pary zakładać jedynie na sprzyjające okoliczności. Kwestia właściwego rozmiaru jest oczywista dla nas wszystkich. Warto poświęcić nieco więcej czasu w sklepie obuwniczym i dla pewności sprawdzić kilka rozmiarów, stopniowo zakładając coraz większe. Przejdźmy się po alejce sklepu tam i z powrotem, sprawdźmy w lustrze, jak buty prezentują się w praktyce. Dzięki temu unikniemy w niedalekiej przyszłości odcisków i problemu wrastających paznokci.

Buty damskiePłaska podeszwa butów chroni stopy przed ostrogą piętową, a właściwy rozmiar sprawia, że stopa swobodnie przylega do wnętrza. Przestrzeń między skórą a materiałem chroni stopę przed zrogowaceniem naskórka. Odpowiednio dobrany rozmiar zapewnia też właściwe krążenie krwi. Przy doborze właściwych butów tak samo ważny jest materiał i sposób jego użycia, który odpowiada za właściwości wentylacyjne. Jest to szczególnie ważne ze względu na nasz komfort. Latem zła wentylacja może powodować pocenie się stopy i powstawanie nieprzyjemnych zapachów, a w zimowo-jesienne pory przemarznięcia. Dobierając eleganckie buty do oficjalnej kreacji lub solidne obuwie zimowe, warto zwrócić uwagę na materiał, jakim jest naturalna skóra. Zapewnia sprawną wymianę powietrza, pochłania wilgoć i niweluje pocenie, a ze względu na właściwości elastyczne dostosowuje się do rozmiaru stopy noszącego.

Rodzaj materiału, odpowiednia do jakości cena i logo producenta powiedzą nam w zasadzie wszystko na temat interesującej nas pary. W przypadku butów drożej nie znaczy gorzej. Zwracajmy uwagę również na markę i tworzywo. Solidne buty to inwestycja na lata i satysfakcja podczas każdego wyjścia z domu.

Dodaj komentarz