Czym wyróżniają się skarpety ze srebrem?

Osoby aktywnie uprawiające sport często zmagają się z problemem przepoconej i zawilgoconej odzieży. Brak zapewnienia odpowiedniej suchości skórze sprzyja gromadzeniu się bakterii, a to wzmaga ryzyko infekcji skórnej. Takim problemom można jednak zapobiec decydując się na wybór odpowiedniej odzieży. Dobrze dobrane skarpety uszyte z właściwej tkaniny i posiadające specjalistyczną formułę skutecznie odprowadzają nadmiar wody, utrzymując skórę w idealnej suchości.

Skarpety ze sklepu sportowego

skarpety ze srebremPosiadają też właściwości antybakteryjne i zapewniają wysoki komfort noszenia. Wskazań do stosowania specjalistycznych skarpet z jonami srebra jest wiele. Można wśród nich wymienić między innymi: cukrzycę, nawracające obrzęki, grzybice, nadpotliwość, a także niewydolność tętniczą i żylną. Przede wszystkim jednak polecane są osobom uprawiającym sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Problem nadmiernej wilgoci ciała dotyczy wszystkich osób wykonujących aktywność fizyczną, jednak można mu do pewnego stopnia przeciwdziałać stosując odpowiednio dobraną odzież i bieliznę funkcyjną. Aby zapobiec efektom nadmiernej potliwości stóp wystarczy wybrać właściwe skarpety ze srebrem w sklepie sportowym. Na stronach internetowych znaleźć można wiele różnych modeli, rozmiarów i kolorów skarpet, które z łatwością dopasują się do każdego stroju sportowego. Jony srebra, które zawarte są w materiale wykazują działanie antybakteryjne, hipoalergiczne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu stopa będzie właściwie chroniona przed wystąpieniem infekcji lub groźnych reakcji skórnych.

skarpety ze srebremSą odpowiednie zwłaszcza dla osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ zapobiegają powstawaniu trudnych do wyleczenia ran, a także chronią kończynę przed występowaniem obrzęków. Skutecznie poprawiają krążenie żylne, co z kolei przeciwdziała powstawaniu nieestetycznych żylaków i pajączków. Specjalistyczne skarpety ze srebrem zapewniają maksymalny komfort noszenia i chronią stopę przed wilgocią, odprowadzając nadmiar wody na zewnątrz, dzięki czemu stopa pozostaje sucha nawet przy wykonywaniu intensywnej aktywności fizycznej. Wybór skarpet z jonami srebra to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich amatorów aktywności fizycznej, kobiet w ciąży oraz osób z problemami zdrowotnymi.

Ich bezuciskowa formuła nie tylko poprawi jakość krążenia, kondycję skóry oraz zapobiegnie powstawaniu wielu trudnych do wyleczenia schorzeń, ale także korzystnie wpłynie na wygląd kończyn, co docenią panie lubiące eksponować nogi latem. Do wyboru jest tak wiele różnych modeli i kolorów prozdrowotnych skarpet, że z powodzeniem można dopasować je do każdego typu odzieży.

Dodaj komentarz