Czym jest zamykanie naczynek?

Zamykanie naczynek to jedna z form laseroterapii, którą stosuje się u pacjentów z wyraźnie rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, które można dostrzec przez naskórek. Zabieg polega na naświetleniu naczynek promieniem lasera, przez co te obkurczają się i zamykają. Odpowiednio wykonany zabieg jest nieinwazyjny dla skóry pacjenta i w wielu przypadkach skuteczny już po pierwszym wykonaniu.

Zamykanie naczynek laserem

zamykanie naczynekAby cieszyć się efektem na stałe, najlepiej jest powtarzać zabieg średnio co kilka miesięcy. W wielu przypadkach rozszerzone naczynka krwionośne mylone są z rumieńcami – podobnie wyglądają na skórze, jednak nie znikają. Ich powstawanie zależne jest od wielu czynników. Osoba borykająca się z problemem mogła wcześniej przebywać bardzo długo na słońcu lub chodzić na solarium, tym samym narażając się na działanie UV. Nie jest to jedyny powód rozszerzania się naczynek – pacjenci zgłaszający się z problemem mogli nabawić się go, kiedy ich skóra narażona była na silny wiatr lub gwałtowne zmiany temperatur. W niektórych przypadkach nieestetycznie wyglądające rozszerzone naczynka występują też u osób stosujących sterydy. Jak wykonywany jest zabieg i czy jest on bezpieczny? Cały zabieg można podzielić na 3 główne etapy – przygotowanie skóry do zabiegu poprzez usunięcie makijażu i warstwy martwego naskórka, następnie zapewnienie pacjentowi ochrony poprzez założenie na oczy osłon, po czym aktywowanie promienia z głowicy, która zostaje przyłożona do skóry pacjenta.

zamykanie naczynekPrzed zabiegiem osoba informowana jest o szczegółach wykonywanych działań, przeciwwskazaniach oraz zaleceniach w przypadku ewentualnych powikłań. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a po jego wykonaniu przez minimum 4 tygodnie należy unikać kontaktu ze słońcem i promieniami UV. Zabiegi wykonywane są na terenie całej Polski w przystosowanych do tego klinikach laseroterapii – przykładem jest oferowane przez specjalistów skuteczne zamykanie naczynek w Łodzi. Personel z chęcią przedstawi pozostałe informacje dotyczące zabiegu. Na laserowe zamykanie naczynek powinna umówić się każda osoba, która chce zadbać o estetyczny wygląd swojej skóry.

Stałe rumieńce z widocznymi naczynkami mogą nie wyglądać przyjemnie. Po jednorazowym zabiegu powinny one zniknąć, choć nie wyklucza się regularnego korzystania z usług gabinetu średnio 3 razy w odstępie kilku miesięcy. O dodatkowe przeciwwskazania, zalecenia i możliwe powikłania po zabiegu (które średnio ustępują co kilka lub kilkanaście dni) można zapytać personel kliniki lub swojego lekarza.

Dodaj komentarz