Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

Codzienne robienie makijażu potrafi zająć naprawdę dużo czasu, szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia w tym temacie. Wykonanie idealnej kreski na powiece, czy podkreślenie kształtu brwi pomadą lub cieniem wymaga precyzji i cierpliwości. Dodatkowo trzeba znaleźć takie kosmetyki, które będą trwałe, nie będą się rozmazywać, czy kruszyć.

Makijaż brwi i ust

makijaż permanentnyCzy jest jednak alternatywa dla codziennego malowania się? Coraz większą popularnością cieszy się obecnie subtelny makijaż permanentny w Szczecinie, jak i w innych miastach. To rodzaj półtrwałego makijażu – nie jest on zmywalny, jednak nie jest też jak tatuaż, który będzie widoczny na naszej skórze przez całe życie. Makijaż permanentny utrzymuje się zazwyczaj do dwóch lat, w zależności od użytych barwników. Jego nakładanie bardzo przypomina robienie tatuażu. Specjalny środek w wybranym kolorze jest wprowadzany pod skórę przy pomocy maleńkich igiełek. Przed zabiegiem miejsce wykonywania makijażu zostaje znieczulone specjalnym żelem, także klientka nie odczuwa żadnego bólu, a co najwyżej lekki dyskomfort. Bezpośrednio po zabiegu twarz może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, jednak szybko odzyskuje dawny wygląd. Permanentnie możemy zaznaczyć kształt brwi, zrobić kreskę na górnej i dolnej powiece, jak również wykonać kontur ust, także z wypełnieniem.

makijaż permanentnyNa makijaż brwi decydują się Panie, które mają rzadkie i bardzo jasne brwi, na które często trzeba nakładać hennę. Obecnie zaawansowane metody makijażu permanentnego pozwalają na to, żeby brwi wyglądały bardzo naturalnie, z daleka nie do odróżnienia od ,,prawdziwych”. Jeśli chodzi o makijaż oka to robią go sobie Panie, które lubią mieć wyrazisty makijaż lub też wiedzą jak trudno jest wykonać dwie identyczne kreski, tak by całość wyglądała estetycznie. Makijaż ust natomiast jest polecany dla osób, które mają bardzo blade usta lub mają one nierówny kształt. Dzięki makijażowi można je optycznie powiększyć i wyrównać, jak również nadać im koloru, by szminka nie była już potrzebna. Do wyboru są różne odcienie różu i czerwieni. Podsumowując, makijaż permanentny to nowoczesna alternatywa dla zwykłego makijażu.

Dzięki niemu kobieta zawsze będzie wyglądać pięknie i nie będzie spędzała mnóstwa czasu na wybieraniu odpowiednich kosmetyków. Makijaż permanentny z czasem blednie, zatem jego zanikanie wygląda naturalnie. Warto także zaznaczyć, że zabiegi można powtarzać z zachowaniem odstępu czasu, jak również można go korygować, jeśli podczas zabiegu coś pójdzie nie tak lub gdy chcemy coś zmienić w wyglądzie.

Dodaj komentarz