Co warto wiedzieć o leczeniu lęków hipnozą?

Strach jest naturalną reakcją organizmu. Informuje o ewentualnym zagrożeniu bądź możliwych konsekwencjach i często skłania człowieka do podjęcia działań, które nie zawsze są korzystne. O ile w wielu przypadkach dzięki lękom można uniknąć niebezpieczeństw lub poprawić efektywność pracy, o tyle zdarzają się sytuacje, w których paraliżujący strach odbiera przyjemność z życia. Fobie można jednak wyleczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest hipnoza.

Skuteczne leczenie lęków

leczenie lęków hipnoząNiekonwencjonalne metody leczenia są często jedynym sposobem na pozbycie się problemów. Nie każdy jednak ufa hipnoterapii, dlatego warto zapoznać się ze sposobem, w jaki jest ona przeprowadzona oraz dowiedzieć się, kto ją przeprowadza. Osoby zmagające się z problemem fobii, w tym nienaturalnym lękiem przed lotami samolotem, kontaktem ze zwierzętami czy innymi ludźmi, powinny udać się do gabinetu hipnoterapeuty. Specjalista ma umiejętności i doświadczenie pozwalające przeprowadzić skuteczne leczenie lęków hipnozą poprzez odpowiedni kontakt ze swoim klientem. Podczas konsultacji ustala się, jakie metody leczenia należy wprowadzić, na co zwrócić uwagę oraz jak można rozwiązać określony problem. Po wstępnej rozmowie terapeuta zastosuje jedną z technik hipnozy, polegającej na kompletnym wyciszeniu ciała klienta i oczyszczeniu umysłu. Po takim przygotowaniu klient jest w stanie przyswajać informacje, które podaje mu terapeuta.

leczenie lęków hipnoząPodczas sesji specjalista dociera do źródła problemu, a następnie w podświadomości pacjenta wprowadza zmiany, tym samym niwelując uczucie strachu w stosunku do konkretnych sytuacji, osób lub zwierząt. Hipnoterapia jest w pełni bezpieczna, a wykonywana przez osoby o dużym doświadczeniu, może być bardzo skuteczna. Często wystarczy kilka pojedynczych spotkań, aby odnieść stuprocentowy sukces. Osoby, które odbyły taką terapię, mogą śmiało powiedzieć, że ich życie zmieniło się na lepsze. Nie muszą już nigdy więcej obawiać się podróżowania, kontaktu ze zwierzętami czy ogólnego wycofania się z życia towarzyskiego. Gabinety hipnoterapii oferują nie tylko leczenie fobii.

Często specjaliści są w stanie zaoferować również leczenie w ten sposób uzależnień, bezsenności czy nawet otyłości. Bowiem wszystko to jest problemem natury psychicznej, który można rozwiązać, oddziałując na podświadomość klienta. Sesje hipnoterapii odbywają się stacjonarnie, lecz dla osób, które nie chcą lub nie mogą zjawić się w gabinecie, proponowana jest również hipnoza online. Wbrew pozorom jest ona równie skuteczna, co ta w gabinecie.

Więcej na stronie https://www.rafal-sakowski.pl/

Dodaj komentarz