Co może oferować dobry psycholog?

Szybkie tempo życia, zwiększona liczba rozwodów, niepewność na rynku pracy, czy niepowodzenia w sferze uczuciowej sprawiają, że u wielu osób rozwijają się zaburzenia depresyjne, nerwicowe, czy pojawiają się uzależnienia. Uporanie się z tak poważnymi problemami samodzielnie jest niezwykle trudne, czy wręcz niemożliwe.

Konsultacja u psychologa

 dobry psychologWsparcie rodziny i przyjaciół wiele daje, jednak jest niewystarczające. W przypadku poważnych zaburzeń psychicznych warto jest skorzystać z oferty, jaką przygotował bardzo dobry psycholog z Poznania czy innego miasta. Jakie są usługi z jakich można skorzystać? Pierwsza rzecz to wstępna konsultacja. Polega ona przede wszystkim na rozpoznaniu problemu u pacjenta i zaproponowaniu mu różnych opcji terapii, tak by wiedział na co się nastawić. Zwykle taka konsultacja trwa od jednego do trzech spotkań, w zależności od stopnia złożoności problemu. To również ważny czas dla pacjenta. Może on poznać swojego terapeutę i zastanowić się czy ta osoba mu odpowiada, czy wzbudza jego zaufanie. Potem przychodzi czas na terapię. Najpopularniejsza jest terapia indywidualna prowadzona stacjonarnie. Polega ona na regularnych spotkaniach z terapeutą w jego gabinecie. Spotkania zwykle odbywają się raz w tygodniu, a sesja trwa godzinę.

 dobry psychologW przypadku bardzo silnych zaburzeń można spotkać się na sesjach dwa razy w tygodniu. Z racji stanu epidemiologicznego wielu terapeutów zaczęło organizować także sesje online przy pomocy wideo komunikatorów. Dzięki temu pacjenci mogli się widywać z terapeutą w sposób bezpieczny – siedząc za ekranem komputera we własnym domu. Nie trzeba było przerywać terapii. Opcja online jest także dobra dla osób, które nie mają w okolicy dobrego psychologa czy też których problemy wiążą się z niemożnością lub niechęcią do wyjścia na zewnątrz np. agorafobia. Terapia grupowa jest polecana przede wszystkim w przypadku terapii uzależnień. Osoby uzależnione często są odtrącone przez otoczenie, a na terapii mogą uzyskać wsparcie osób w podobnej sytuacji. Na terapii poznają swoje historie życiowe i uzyskają dobre rady od innych uzależnionych, które pomogą im wyjść z nałogu.

Podsumowując, jest wiele opcji wsparcia psychologicznego jakie może oferować terapeuta. Są to konsultacje, sesje indywidualne, grupowe, a także sesje online. Dzięki temu każdy pacjent może znaleźć dobrą opcję dla siebie, dzięki której wyjdzie z trudnej sytuacji życiowej i pozbędzie się problemów psychicznych lub też uzależnień. Bardzo dobrego specjalistę znajdzie się w każdym mieście.

Dodaj komentarz