Catering pudełkowy – różne rodzaje

Coraz więcej osób decyduje się na to, by skorzystać z cateringu pudełkowego. To opcja dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, a lubią dobrze zjeść, dla osób nie posiadających talentu kulinarnego, czy dla osób, które chcą schudnąć i potrzebują specjalnej diety. Ceny cateringu nie są już tak wysokie jak dawniej, a do tego zajmuje się nim coraz więcej firm.

Dietetyczny catering pudełkowy

catering pudełkowyJeżeli kogoś interesuje catering pudełkowy Bydgoszcz, Poznań, czy Kraków to tylko niektóre miasta, w których znaleźć można profesjonalne firmy cateringowe. Nawet w mniejszych miejscowościach można odszukać firmy, które dostarczają jedzenie na danym terenie. Warto jednak zaznaczyć, że menu diety pudełkowej jest bardzo zróżnicowane i dopasowane do potrzeb każdego klienta. Jaki jest wybór? Na pewno najchętniej wybierane są diety niskokaloryczne. Mogą to być diety do stosowania stałego (w celu utrzymania prawidłowej masy ciała), jak i diety restrykcyjne, krótkoterminowe, mające na celu szybką utratę wagi i detoksykację organizmu. W pudełkach klienci mogą znaleźć przede wszystkim mnóstwo warzyw i owoców, mięsa i ryby przygotowane na parze, a także zdrowe przekąski, takie jak nasiona i orzechy. Taka dieta nie tylko przyczyni się do obniżenia wagi, ale także dostarczy organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów.

catering pudełkowyNiejako przeciwieństwem diety odchudzającej będzie dieta dla sportowców. Tu w posiłkach musi być zdecydowanie więcej węglowodanów, białka, a także zdrowych tłuszczy. Osoby bardzo aktywne, spędzające dużo czasu na siłowni i treningach, muszą dostarczyć organizmowi więcej kalorii, niż osoby wybierające siedzący tryb życia. W menu sportowym niezbędne są duże ilości białka (zwierzęcego i roślinnego np. z roślin strączkowych), które są podstawowym budulcem mięśni. Popularne są również diety wegetariańskie i wegańskie. Roślinne odpowiedniki mięsa i nabiału są często drogie i trudno dostępne w stacjonarnych sklepach spożywczych. Przez to osoby na takiej diecie maja trudności z przygotowywaniem jedzenia. Wybór cateringu pudełkowego jest tutaj szczególnie dobrą opcją, bo pozwala na oszczędność czasu, jaki zostałby zmarnowany na poszukiwania dobrych produktów w spożywczaku. Warto zaznaczyć, że firmy cateringowe dają klientom opcję wyboru diety sportowej czy odchudzającej w wersji wege.

Podsumowując, catering pudełkowy to wspaniała opcja dla osób chcących schudnąć, mieć energię na trening, czy też które wybrały dietę wegańską. Menu jest zawsze zbilansowane, tak by dostarczyć organizmowi energii, a jednocześnie nie zwiększać masy ciała. Z pewnością osoby chcące się zdrowo odżywiać, ale nie mające czasu na gotowanie będą zachwycone cateringiem w pudełku.

Dodaj komentarz