Bezpieczne, wegańskie kosmetyki

Skóra wrażliwa jest zawsze skórą bardzo problematyczną. Łatwo jest ją podrażnić, sprawić by była zaczerwieniona, czy przesuszona. Wiele kosmetyków działa na nią drażniąco, przez co ni tylko może pojawić się rumień, ale także świąd, a nawet opuchlizna. Dodatkowo problemem mogą też być niedoskonałości skóry, szczególnie w wieku młodzieńczym.

Kosmetyki bez substancji drażniących

kosmetyki wegańskie Trądzik to zmora nie tylko nastolatków, ale także osob dorosłych. Często wiąże się też z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, czy z rozregulowaną pracą gruczołów łojowych. Cera wrażliwa i trądzikowa jest szczególnie problematyczna w pielęgnacji. Czy są zatem zasady, które będą pomocne przy likwidacji stanów zapalnych, a jednocześnie nie doprowadzą do powstania innych problemów? Warto sięgać na pewno po antyalergiczne kosmetyki wegańskie w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Kosmetyki hipoalergiczne nie powinny zawierać drażniących, silnych substancji aktywnych. Nie znajdzie się w nich siarczanów, silikonów, pochodnych ropy naftowej, czy też wielu kwasów AHA i BHA. Przez to podczas ich używania nie będzie naruszana bariera hydrolipidowa skóry, a także zminimalizuje się możliwość podrażnienia skóry. Druga kwestia to wegańskość kosmetyków.

kosmetyki wegańskie Niektóre osoby mają uczulenia na mleko, jajka, czy na owczą wełnę. Unikają zatem spożywania wybranych produktów spożywczych, jak również wybierają odzież z bawełny, czy lnu. Niestety, składniki pochodzenia zwierzęcego są obecne także w kosmetykach. Proteiny mleka w odżywkach do włosów, białka jajek w piance do twarzy, czy lanolina z wełny w pomadkach mogą powodować odczyny alergiczne. W ten sposób wiele osób może długo szukać odpowiednich kosmetyków dla siebie, ponieważ nie wie jakich składników można unikać. Co jeszcze trzeba wiedzieć o hipoalergicznych kosmetykach? Że to nie tylko kosmetyki do twarzy i ciała, ale także do makijażu. Wiele kobiet narzeka na to, że po nałożeniu podkładu pojawia się u nich trądzik, od cieni czy tuszy do rzęs szczypią oczy, a szminki przesuszają usta. Warto także ich skład sprawdzać przed zakupem. Szczególnie drogeryjne kosmetyki często zawierają masę parafiny, silikonów, czy wazeliny, które działają powierzchownie, dzięki czemu makijaż dobrz wygląda, ale skóra nie może oddychać, czy jest stale drażniona.

Dlatego też trzeba zawsze patrzeć na skórę całościowo. Dobrze jest wprowadzać kosmetyki pojedynczo i patrzeć na reakcję skóry, czytać składy, jak również postawić na minimalizm w pielęgnacji. Dzięki temu można pozbyć się raz na zawsze wielu problemów skóry.

Dodaj komentarz